KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 15354291

nr 1535 4291

Peter Gadh

(1947-2012), Sverige

Torrnålsgravyr, "De blindas parad". Signerad, numrerad 2/25, daterad 1953. Bildmått: 38x66 cm, yttermått inklusive ram: 71x101 cm

Peter Gadh, svensk bildkonstnär född 1947, död 2012.

Utrop:

500 kr

måndag 24 april 2023
kl 19:18:50

Peter Gadh

Läs mer om Peter Gadh